SANAL DUNYADA TERÖRİST AVI

Aşağa gitmek

SANAL DUNYADA TERÖRİST AVI

Mesaj  cadde54 Bir Paz Eyl. 09, 2007 2:43 am

Küresel terörist avında son adım sanal dünya oldu. Cadı avı yöntemleriyle ilerleyen suç bilimciler sanal dünyalardaki terörist kamplarını basmayı düşünüyor.


Artık nasıl yapılacağını bilmiyoruz ama bazı haberci dostlarımız sanal dünyaları gerçek nükleer test arazileri bulamayan teröristlerin sığınak yeri ve temrin mekanı olduğunu düşünüyorlar ve onların durdurulmaları için güvenlik güçleri ve hükümetlerin çalışmalara başlaması gerektiğini düşünüyorlar. Hatta sanal dünyadaki tatbikatlar gerçek olanların yerini almaya bile başlıyor gibisinden yorumlarla bizi bizden aldıklarını da eklemeliyiz.


İkinci Hayatınızda Terörist Olur muydunuz?


Second Life adlı oyun, gerçek insanların sanal varlıklarını sürdürdüğü ve sanal firmaların gerçek yatırımlar yaptığı bir yer olarak oldukça ilgi çekici bir alan. İnsanların kendilerine altternatif bir hayat oluşturduklarını ve bir veya birden fazla alt benliği serbest piyasaya sunduğu bir yer olarak başka bir âlem de olsa, yine insanlar arasında etkileşimi sağlayan bir platform ve şeytan dürtmek için sanalmış gerçekmiş, pek bakmıyor.Tabii şimdi bir başka durum da var ki, oldukça kafa karıştırıcı. Zira teröristler bu tür oyunlarda kamplaşıyorsa, gerçek dünyadan farksız şekilde benzer güvenlilirlik ölçütlerini uygulayacaklardır. Yani Batı'daki dünyanın pek bi korktuğu ve artık "terörist örgüt" sözcüğü yerine kullandığı "El Kaide" korkusunu/paranoyasını sanal dünyada yenebilmek için oyun içi süzgeçlerde "terror" sözcüğünü tuşlamaktan fazlasını yapmak zorundalar.Bir de arada "World of Warcraft" gibi oyunlarda kullanılan gerçek dünya benzeri silahlardan bahseden bir paragraf okuduk ki hâlâ etkisindeyiz. Aman dikkat diyelim, bu oyundaki Warlock sınıfı iblisleri silah olarak çok iyi kullanır; dolayısıyla gerçekten bir cadı avına başlamanızı önereceğiz. Zira sanal dünyadaki idmanı gerçeğe dökerlerse; kaçın diyoruz.
Kaynak:Shiftdelete.net
avatar
cadde54
Hacked Mod
Hacked Mod

Mesaj Sayısı : 263
Yaş : 30
Kayıt tarihi : 08/09/07

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz